4 kroky, bez kterých se nehnete

3076x

Vánoce – svátky klidu a míru … a jídla. Ale jo, proč ne.  Jezte, pijte, hodujte. A až přijdou výčitky a plány na hubnutí do nového roku – udělejte to jinak, než Vaše kamarádky. Nepanikařte! Za chvíli zjistíte, že když víte jak na to, je to hračka. Tady jsou 4 kroky, aby Vám to klaplo 😉

1. Detox! Ne, teď nemám na mysli protialkoholní léčebnu (i když přiznávám: Silvestr může být náročný). Detox pro Vaše vnitřní orgány. Bez něj to nemá vůbec cenu.

Jen si to Vaše tělo představte: střeva pohřešují ztracenou mikroflóru. Slinivka je vyčerpaná, jako máma po vánočních svátcích. Játra přestala počítat, jak mají tučné konto. Žaludek se jako závislák dožaduje další a další dávky … jídla… tohle musíte změnit. Čím rychleji, tím méně škod.

Jak? 2 dny detox – jen ovoce a zelenina. Nevydržíte? 2 dny? Ale jo, 2 dny vydržíte. Z úcty ke svým orgánům. Drží Vás celý život při životě. Ty 2 dny jim dejte za odměnu. 2 dny, nic víc. Bohatě Vám to vrátí.

2. „Pozor! Hlášení místního rozhlasu: právě byla vyhlášena vyhlazovací válka Vaší střevní mikroflóře!“ Tohle je průšvih. Musíte okamžitě jednat! Právě bojujete o svojí imunitu! Na několik měsíců dopředu!

Jakou zvolit obranu? Vytáhněte nejúčinnější zbraň … vynechte sacharidy! Ne všechny, jen ty špatné. Jezte ovoce, zeleninu, ořechy, semínka a když pečivo, tak ideálně žitné. V mojí aplikaci tady >>> najdete recept na jeden luxusní domácí žitný chleba. Jezte kysané výrobky a kvašenou zeleninu (nakládané kyselé zelí  = totální bomba!)

 

3. Hodně pijte! Ale něco si slíbíme: po Silvestru už jenom vodu! Ne že mi pak budete psát z protialkoholní léčebny, co to rozdávám za „chytré rady“! 2-3 litry čisté, neperlivé vody denně. Ano, tak hodně. A víte proč? Protože nejrychlejší způsob, jak dostanete všechno špatné pryč je … víte co, poslechněte si tuhle písničku: https://www.youtube.com/watch?v=sBQQbcd8QEE moje děti jí milujou. Zjistíte, že „….ten kdo hodně vody lemtá, přečůrá i prezidenta“. A to stojí za hřích, ne?

4. Jezte tuky, tuky a zase tuky! Ne, nezbláznila jsem se. Já vím, chcete se tuků zbavit. A já do Vás právě tlačím opak. Ale bez nich to nejde – nikdy! Ovšem pozor – zase jen ty správné. Seznamte se s novými kamarády: panenský olivový, lněný, konopný, dýňový, bio-kokosový za studena lisovaný olej. 4 polévkové lžíce denně.

Proč tyhle? Heslo je Omega-3. Klidně si najděte na Googlu. Detaily sem psát nebudu. Nedělám vědeckou práci na téma „tuky ve stravě“. Děláme spolu na tom, abychom Vás rychle dostali do formy!

Je to paradox: za naše tuky nemůžou tuky, ale hlavně sacharidy.  Takže si to pro sichr zopakujeme: „ tuk není nepřítel, tuk je kámoš!“ Vyhledejte si na Googlu „vitamín D“. Chvilku vstřebávejte ten šok, že Vám Váš doktor nikdy neřekl, jak moc je pro Vás důležitý. A já přidám informaci, že se rozpouští a do Vašeho těla vstřebává, jenom díky tukům!

Začnete-li nový rok těmito 4 kroky, garantuju Vám, že se po svátcích dostanete do formy rychleji, než sami čekáte 😉

Krásné svátky a hodně zdraví a štěstí v novém roce!

Andrea