Jmenuju se Andrea, a když nelítám

po kuchyni, najdete mě tady:

Tepelská 551/5

Mariánské Lázně

v 1. patře nad pobočkou České pošty

po železných schodech rovnou za nosem přímo z parkoviště. ;-)

Klidně mi pište sem:

⚠️Ale pozor⚠️

Jestli chcete co nejvíc urychlit odpověď na váš dotaz, vyberte správnou mailovku:

sefkuchar(zavináč)varimesrdcem.cz

... je pro běžné provozní dotazy (které se dají jednoduše vyřešit) tipu: ... nemám přihlašovací údaje... postrádám objednanou knihu... nejde mi aplikace...

 

andrea(zavináč)varimesrdcem.cz
... je pro složitější dotazy (případně i dotazy k FoodFestivalu), u kterých potřebuju dostat do varu svoji šedou kůru mozkovou. Takže moje odpověď z téhle mailovky, bude trvat déle.

A proč tu není telefonní kontakt na mě?

Když kouzlím v kuchyni, píšu knížku, článek do PREMIUM klubu, případně učím lidi, jak zdravě jíst, potřebuju, aby se mé šedé buňky mozkové pořádně vařily v jednom hrnci.

Každým vyrušením chladnou a já je pak musím složitě dostávat zpátky do varu, kterému říkám soustředění.

 

Takže mi radši napište e-mail. ;-) Ozvu se hned, jak to půjde.

 

A když vám bude u mě chutnat, dostanete i moje číslo. ;-)

A kdybyste chtěli vědět,
proč tohle všechno dělám,
najdete to tady...

Ing. Andrea Sasková

Jsem provařená (a vedená) u ŽÚ magistrátu města Plzně pod IČ:87910161.

Svou práci poctivě kořením DPH
(= plátce jsem).

 

Ufff... tohle je povinná omáčka, kterou mi nařizuje zákon, tak snad bude i úředníkům u mě chutnat. ;-)

Příběh mého VařímeSrdcem.cz začal...

... nevědomky před lety Martin, můj manžel, kterého zradilo vlastní zdraví...

Několik let marně bojoval s drobnými zdravotními obtížemi.

Nic velkého, samé "rýmičky", ale dotáhl to tak daleko, že byl 11 měsíců v roce nemocný. Vyčerpaný, frustrovaný, bez energie, bez chuti do života. Ve 30-ti letech! Neustále po ordinacích lékařů. Bez většího efektu.

"Jste astmatik, trpíte alergiemi, máte malé dítě, tak se nedivte, že jste pořád nemocný. Bohužel současná medicína Vám nedokáže pomoci" - nejčastější odpověď, kterou slyšel. Dokonce byl odeslán k psychiatrovi!

Po letech hledání se ale na něj usmálo štěstí. Dostal se do ordinace lékařky s velmi otevřenou myslí. MUDr. Zuzana Penjaková. A od ní poprvé uslyšel tu kouzelnou větu:

" Všechno je to o jídle"

Když s tím poprvé přišel domu, nevěřícně jsme kroutili hlavami. Nicméně tonoucí se stébla chytá a tak Martin začal poprvé v životě řešit, co jí. Nastal ale problém. Jako typický chlap, který do té doby snědl vše, co mu přišlo pod ruku, najednou začal řešit, co má vlastně jíst.

Jak svoje jídlo správně poskládat?

Kde najít správné recepty? Jak si vařit? Jelikož je to můj manžel, tak jsem mu chtěla samozřejmě co nejvíc pomoct.  A taky jsem byla sama zvědavá, co se stane. Vaření byl vždycky můj koníček (předáváme si to v rodině: moje babička, maminka a teď já), takže jsem prostě spojila příjemné s užitečným. Snažila jsem se vždy stravovat zdravě (alespoň tenkrát jsem si to myslela, já naivka... :-D ). Informací je, díky internetu, všude spousta … možná až moc … jenže dost často si protiřečí.

Takže co je vlastně zdravá strava?

Díky MUDr. Penjakové dostal manžel do ruky plán změny svých stravovacích návyků. Já tím konečně dostala směr, jak vařit.  A začali se dít věci! Dodneška to mám před očima. Martinova proměna ...

Nárůst energie, pak konec s nemocemi.

A navíc vše bylo vidět i na první pohled. Jak on sám říká:

Nechtěně jsem zhubl 15 kilo!

Martin je urostlý, měří 185cm, před změnou stravy vážil 95kg. Je to typický chlap, takže pár kilo nahoře vůbec neřešil, bylo mu to jedno (no jo, ty chlapy 🙂 ), jenže za pár měsíců byl - jen tak, mimochodem - na 80kg!

Toho už si začal všímat každý v našem okolí. První naše babička, manželova maminka. Celý život bojovala s dietami - neúspěšně. Začala pátrat, co děláme jinak. Tak jsme jí vše vysvětlili a ukázali:

má 25 kg dole a v 63 letech jí lékařka vysadila léky na vysoký krevní tlak a cholesterol!

To už se hlásili další lidé z našeho okolí s dotazy, co děláme jinak. A já předávala všechny své znalosti a zkušenosti s „jiným“ vařením všem, kteří o ně stáli. Navíc mě to „jiné“ vaření chytlo natolik, že jsem začala studovat odborné výživové poradenství. Když mě něco baví, dávám tomu maximum. Chci, aby to bylo perfektní.

Vždycky jsem chtěla, aby moje děti jedli zdravě.

Máme dva kluky. Samořejmě sní, na co přijdou. Nechci ale, aby dopadli jako spousta dětí, které bohužel každý den vidím. Všimli jste si, kolik je všude obézních dětí? I těch malých. Vždy se sama sebe ptám, co budou dělat, až jim bude 20, 30, 45…co jim rodiče dávají asi na talíř?

Takže když mě začali oslovovat lidé z mého okolí, chtěla jsem jim ukázat nejen JAK se to dělá, ale taky PROČ to tak je a být si jistá, že to dělám dobře, už kvůli svým dětem. Postupně jsem zjišťovala, že je víc lidí, kteří mají problémy, nejen v mém okolí.

Někdo řeší zdraví, někdo řeší svou váhu, diety, někdo řeší nedostatek energie, někdo se jen cítí „nějak divně a pořád nakřáple“,

přesně jako kdysi můj manžel. Věděla jsem, že mám spoustu informací o tom, jak moc působí to, co jíme, na naše buňky, látkovou výměnu a další procesy v našem těle.

V kuchyni jsem velmi kreativní – je to můj koníček, který jsem zdědila po své babičce a své mamince. Věděla jsem z reakcí mých kamarádek, příbuzných a známých, že spousta z nich hledá inspiraci, jak správně, kvalitně a dobře jíst.

Věděla jsem, že nám se tyto problémy podařilo vyřešit

a tak jsem se rozhodla pomoci i dalším lidem. Před mateřskou dovolenou jsem budovala kariéru jako odborný specialista v technologických odděleních několika velkých firem. Využila jsem tyto zkušenosti a sestavila jsem projekt VařímeSrdcem.

Je založený na moderních technologiích, včetně třeba chytré mobilní aplikace a pomáhá lidem orientovat se ve složitém světě zdravé stravy.

Dá vám nekonečnou inspiraci pro každodenní starosti,

co jíst, aby to bylo zároveň zdravé a chutné jídlo.

A k tomu:

  • usnadní vám práci s nejčastějším důvodem nákupů – potravinami.
  • a ukáže vám jak se stravovat, abyste vy a vaše rodina byli zdraví, štíhlí, plní energie a chuti do života - tak jak se to povedlo u nás doma. Přirozenou, jednoduchou a levnou cestou přes jednu z nejzákladnějších lidských potřeb – jídlo.
  • a navíc umí „zázraky“ :-) – "vykouzlí" vám recept na jídlo podle surovin, které máte zrovna po ruce ;-)

VařímeSrdcem pomáhá tam, kde to nejvíc potřebujete.

Přesvědčte se sami. Klikněte sem >>>